ТОВ "Карпати Мотор"
Сервісне обслуговування автомобілів
м.Івано-Франківськ
вул. Ребета, 4В
відділ сервісу +38 (0342) 50-78-71Історія легендарного бренду CITROЕN веде свій відлік з того дня, коли його майбутній засновник Андре Сітроен, рухомий амбітною мрією підкорити світ, почав свій шлях в майстерні по виготовленню деталей для паровозів. У 27 років, в 1919 році Ситроен заснував власну фірму, що стала першою у світі компанією серійного виробництва автомобілів за межами США.

Тоді ж з'явився перший і єдиний фірмовий логотип "Подвійний шеврон" - схематичне зображення шестерінок, які випускала фабрика Ситроена. Що зберігся незмінним до сьогоднішнього дня, він утілив в собі ідею стабільної якості марки CITROЕN, а фірмовий слоган - Créative Technologie - філософію, спрямовану в майбутнє, інновації і вічне прагнення до досконалості.

На початку славних справ...

1919 р. - першою ластівкою заводу "Сітроен" стало авто Type A, спроектоване другом Ситроена Жюлем Саломоном. Автомобіль став прем'єрною в Європі моделлю з електричним стартером і світлом. Type A розвивав швидкість в 60 км/год, причому був зовсім не спартанським автомобілем - він мав просторий салон з дахом і досить потужний двигун. У базову комплектацію CITROЕN Type A входили деталі, за які у інших марок вимагалося доплачувати, - запасне колесо, фари, клаксон. Саме з CITROЕN Type A і бере свій початок велика історія автомобілів CITROЕN. Завдяки поліпшенню і модернізації виробництва, продажі різко пішли вгору - до кінця 1919 року компанія CITROЕN випускала вже до 30 автомобілів в день.

1921 р. - початок випуску таксомоторів, вже через десять років майже 90вто парку таксомотора Парижу носили знамените ім'я "Citroen". Андре Ситроен все більше наближається до своєї мети - масового випуску автомобілів, доступних кожному.

1924 — 1928 гг. — плодотворное сотрудничество с американским инженером Эдвардом Баддом, который начал изготавливать цельнометаллические стальные кузовы для автомобилей"Citroen«.

1934 - Citroen потряс світ революційний автомобілем Traction Avant, що володіє трьома важливими особливостями: суцільнометалевий кузов, незалежна підвіска передніх коліс, і передній привід. Одночасно з цим Андре Сітроен придумав чимало способів збільшення продажів - надання кредитів, автопробіги в «глибинку». Він першим застосував креативний маркетинг: щомісячно викуповував головні сторінки в популярних французьких газетах, розповідаючи про своїх заводах і автомобілях, розмістив лампи на Ейфелевій вежі, які висвічували ім'я «CITROЕN», здогадався випускати «модельки» своїх автомобілів і влаштовувати екскурсії по заводу для дітей. А одного разу перед початком Паризького автосалону, льотчик вивів у небі величезну 5-кілометрову напис «CITROЕN». У 1934-му компанія CITROЕN була найбільшим виробником автомобілів в Європі і другим автовиробником в світі.

Золоті роки

CV.jpgВ 1934 бренд Citroen переходить В США було закуплено нове устаткування, що дозволило прискорити складання автомобілів в два рази. Моделі серії Traction Avant стають надпопулярними і повертають компанії славу і прибуток. Зароджується ідея CITROЕN 2CV - максимально простого, доступного і комфортного автомобіля. Запускається лінійка легких комерційних автомобілів з дизельними двигунами. У роки війни інженери CITROЕN розробляють усі нові версії автомобілів, здатних обходиться без бензину, - працюючі на газі, алкоголі, електриці. Заводи CITROЕN кілька разів піддавалися бомбардуванням, проте виробництво автомобілів знову і знову відбудовували наново. Вантажівки CITROЕN зіграли значиму роль у відновленні Франції. У 1946 році - першому післявоєнному - на автошоу в Парижі CITROЕN представляють три нові легкові моделі автомобілів. А в 1948 році дебютує CITROЕN 2CV - компактний, легкий, доступний чотиримісний автомобіль, з економічним оппозитным двигуном і і переднім приводом. Це ідеальний автомобіль для Франції, що відроджується. Через два роки CITROЕN 2CV став настільки популярний, що черга на нього розтягнулася на 6 років!

У 1955 р. в автосалоні в Парижі дебютує модель CITROЕN DS - "Богиня" або "Королева траси". Автомобіль набагато випередив свій час - передній привід, ідеальна аеродинаміка, гідропневматична підвіска з регульованою висотою кузова, рульове колесо з однією спицею, 2-контурна система гальм з адаптацією до завантаження машин. Недивно, що вже в день прем'єри на CITROЕN DS зібрали 12 тис. заявок! Пізніше на CITROЕN DS з'явилися поворотні фари(1968), напівавтоматична коробка передач Citromatic, двигуни з уприскуванням палива(уперше на французьких автомобілях). "Богиня" CITROЕN DS стає офіційним автомобілем уряду Франції - на ньому їздять президент, міністри, CITROЕN DS використовується при зустрічі найважливіших гостей. Так президент США Джон Кенеді під час візиту у Францію вибрав CITROЕN DS.

У 1968 році CITROЕN підписує угоду з Fiat про фінансовий розвиток і конструювання нових автомобілів. Ця угода дозволяє продавати автомобілі CITROЕN в Італії через широку торгову мережу Fiat. Починається тісна співпраця з Peugeot.

Зоряний дует

В 1975 році відкривається новий завод "Шарльвиле" - один з найсучасніших в Європі. Тут стартує виробництво спадкоємиці CITROЕN DS - моделі CITROЕN СХ, удостоєній титулу "Автомобіль року в Європі" і декількох призів за дизайн і безпеку. У 1976 році остаточно сформований холдинг PSA, тісно зв'язавший CITROЕN, і Peugeot. Дебютує перший приклад спільної роботи CITROЕN і Peugeot - компактні моделі CITROЕN LN і Peugeot 104 Coupe, побудовані на загальній базі. Нарешті в 1989 році запускається новий автомобіль класу "люкс" - CITROЕN Гм. Ця модель отримала підвіску Hydractive - гідропневматичну, з електронним управлінням, яка забезпечувала прекрасну плавність ходу і досі небачений рівень керованості.

brend .jpg Компанія CITROЕN бореться за якість найефективнішими методами. У 1983-му управлінні на заводах CITROЕN було компьютеризировано. А в 1986-му році введений план "Меркурій" - згідно з планом, брак повинен скоротиться до 0-я у всіх автомобілях, що випускаються, час доставки моделі клієнтові зменшений до мінімуму. На підтвердження оновлення CITROЕN, в 1984 почалася нова рекламна компанія - "the Wild Chevrons". А в 1985 році був представлений оновлений фірмовий знак CITROЕN - білі шевроны на червоному фоні. Намагаючись максимально популяризувати свою продукцію і продемонструвати надійність автомобілів, що випускаються, компанія прибігає до тривалих трансконтинентальних автопробігів і участі в спортивних змаганнях. Незабаром дебютують перші прототипи CITROЕN ZX Rallye Raid, які перемагали в легендарному ралі Париж-Дакар кілька разів.

Компанія CITROЕN і далі активно займається розвитком своєї дилерської мережі і зарубіжних виробництв. Після падіння берлінської стіни, компанія за один рік будує мережу з 80 дилерів в Східній Німеччині. Також в 1990 році CITROЕN підписує договір з китайською компанією про виробництво і продажі моделі ZX, а вже в 1991 році в Китаї відкритий перший завод CITROЕN в Піднебесній. CITROЕN ZX Rallye Raid виграє все, що тільки можна - ралі "Париж-Дакар", ралі Tunisian, ралі Atlas, ралі Baja в Португалії і Іспанії, Світовий кубок Cross - Country Rallies. Дебютує модель Saxo, і разом з дебютом автомобіля запускається і кубок Saxo Cup. Також презентоване CITROЕN Berlingo - нове бачення пасажирського і комерційного автомобіля в одній особі. ЇюЄю_Ёрыыш.jpg

21 січня 1998 року була представлена нова стратегія розвитку концерну PSA Peugeot Citroen - "Дві марки, одна група". Це означало однакову платформу і двигуни для автомобілів CITROЕN і Peugeot, але окремі конструкторські і маркетингові відділи, що дозволяло створювати абсолютно різні за характером автомобілі. Для марки CITROЕN нова стратегія означає максимальну свободу дій. Недивно, що у кінці 90-х років, і початку 2000-х компанія CITROЕN випускає ряд інноваційних і навіть революційних моделей! Минивэн CITROЕN Xsara Picasso, що вражає свої дизайном, концепт CITROЕN C3, що демонструє нові підходи конструювання компактний автомобілів, концепти С6 Lignage і C3 Pluriel, що незабаром стали серійними автомобілями, оновлена Xsara. Новинки без втоми збирають нагороди: CITROЕN С3 - "Кращий компактний автомобіль" в Нідерландах, "Автомобіль року" в Німеччині, "Кращий імпортний автомобіль" в Японії; CITROЕN Grand С4 Picasso - "World Car Design of the Year 2006".

Вперед, в майбутнє!

histiry-CITROЁN.jpgУ 2009 році компанія CITROЕN відмітила свій ювілей - 90 років з моменту появи першого автомобіля CITROЕN. Святкування пройшли у багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні. CITROЕN представила нове покоління моделі С3, сформувала лінійку премиум-автомобилей DS. Перший автомобіль з цієї лінійки - CITROЕN DS3 - вже випускається і продається. Дебютує концепт-кар CITROЕN Revolte - нове бачення компактного, доступного і просторого автомобіля, створеного по "заповітах" 2CV. Після 90 років CITROЕN все також революційний, як і раніше! Інновації поширюються на усі вузли і деталі автомобіля - починаючи від простого, але забавного ароматизатора і закінчуючи фірмовою гідропневматичною підвіскою і проектуванні показників спідометра на лобове скло. Креативний підхід відбивається в таких стильних моделях, як DS3, або таких незвичайних речах, як лобове скло моделей С4 Picasso і C3, що заходить на дах.

2010 рік видається по справжньому революційним для компанії CITROЕN. Дебютував автомобіль CITROЕN С3 нового покоління. Стартують продажі CITROЕN DS3 - нестандартного компактного премиум-автомобиля, який підкреслює індивідуальність свого власника. І головна подія CITROЕN в 2010 році - цей початок роботи власного і переднім приводом. Це ідеальний автомобіль для Франції, що відроджується. Через два роки CITROЕN 2CV став настільки популярний, що черга на нього розтягнулася на 6 років!