Головна ТОВ "Карпати Мотор"
Ваш дилер Citroen в Івано-Франківській області
м.Івано-Франківськ
вул. Ребета, 4В
відділ продаж: +38 (0342) 72-98-99
відділ сервісу +38 (0342) 50-78-71
Головна » 2014 » Лютий » 4 » 136 років Андре Сітроену: людині, яка змінила автомобільну Європу
11:29
136 років Андре Сітроену: людині, яка змінила автомобільну Європу
5 лютого 1878 народився Андре Сітроен: засновник компанії Citroеn і геній європейського автомобільного світу. На рахунку Андре Сітроена "винахід" реклами, кредитів, дилерської мережі, масового виробництва, запуск в серію переднього приводу ...

Андре Сітроен не винайшов шевронні колеса, не винайшов передній привід, не винайшов конвеєр або суцільнометалевий кузов. Він «винайшов», склав з багатьох частин, як мозаїку, той цільний європейський автомобільний світ, який ми знаємо сьогодні.

Народившись 5 лютого 1878 в багатій родині ювелірів, Андре Сітроен вибрав для себе справу інженера і закінчив політехнічну школу. Уже в 24 роки він заснував своє підприємство, яке займалося виробництвом шевронних зубчастих коліс (за патентом , купленим Андре Сітроеном у польського винахідника) - вони не тільки стали символом автомобільної компанії Citroеn, але й зробили Андре Сітроена досить відомою та успішною людиною. Потім, в 1907-1914 рр. Андре був виконавчим директором в автомобільній компанії Mors, де він зарекомендував себе як ефективний «кризовий менеджер». Наступний крок - відвідування США та конвеєрна технологія виробництва автомобілів. Нарешті, в 1919 році Андре Сітроен заснував автомобільну компанію Citroеn і випустив першу модель «Type A».

Вже цього невеликого екскурсу в історію достатньо, щоб зрозуміти - Андре Сітроен був не просто «винахідником в білому халаті», він був генієм-управлінцем, пророком автомобільного світу. І бурхливий розвиток компанії Citroеn під керівництвом Андре Сітроена краще всього показує характер засновника: креативність , інновації , рух вперед! Наприклад:

Андре Сітроен створив у Європі конвеєрне виробництво автомобілів. Ніхто не вірив, що компанія може випускати автомобілі настільки високими темпами, як заявляв засновник. Але вже в 1923 році компанія щодня виробляє 100 автомобілів, в 1924-му - 300 автомобілів, а до кінця 1926 тільки у Франції їздить близько 200 тис. автомобілів Citroеn.

Андре Сітроен створив рекламу. Він викуповував сторінки в газетах і розповідав про свої заводи, влаштовував каравани в Азію і Африку, замовляв рекламні трюки у вигляді напису "Citroеn" в небі, або величезного (250 тис. ламп) напису "Citroеn" на Ейфелевій вежі. Компанія навіть почала випуск зменшених копій своїх моделей для дітей.

Андре Сітроен створив дилерську мережу і поняття сервісного обслуговування. У 1925 році у компанії Citroеn - 5 тис. дилерів, представництва в інших країнах, кілька складів із запчастинами для ремонту автомобілів Citroеn.

Андре Сітроен створив кредит і йшов до людей. Перші фірмові кредитні програми з'явилися в 1922 році на термін 12 або 18 місяців. Організовано пробіги Citroеn в глибинку Франції, де автомобілі купували прямо «з коліс», проводилися екскурсії на заводи Citroеn.

Андре Сітроен був технічним революціонером. У 1932-му році розпочався проект дизельного легкового автомобіля. Проте всі сили були віддані другий ідеї - передньому приводу моделі Traction Avant (1934 рік). На жаль, ця «гонка з часом» підкосила здоров'я засновника компанії. Але саме в прагненні іти вперед, в пориві руху і жив Андре Сітроен!

5 лютого 2014, в 136-й день народження Андре Сітроена, світ побачить нову модель, інновації та креативність якої гідні засновника компанії, - Citroеn C4 Cactus.