Головна ТОВ "Карпати Мотор"
Ваш дилер Citroen в Івано-Франківській області
м.Івано-Франківськ
вул. Ребета, 4В
відділ продаж: +38 (0342) 72-98-99
відділ сервісу +38 (0342) 50-78-71
Головна » 2014 » Серпень » 28 » Ювілей Citroёn CX: 40 років культової моделі
23:13
Ювілей Citroёn CX: 40 років культової моделі

Citroёn CX, представлений у 1974 році на Паризькому Автосалоні, святкує свій 40-річний ювілей. Навіть сьогодні СХ сприймається як сміливий, оригінальний, стильний автомобіль, який давав нестандартні відповіді на запити свого часу. Citroёn CX став справжнім проривом: дизельний двигун з турбіною, «гаряча» версія GTi, гідропневматична підвіска, яка встановила новий рівень комфорту.
 

Компанія Citroёn представила модель CX на Паризькому Автосалоні в 1974 році. Цей автомобіль відразу завоював велику кількість шанувальників завдяки відмінному комфорту, ергономіці, стійкості на дорозі. Кращим підтвердженням успіху Citroёn CX стали титул «Автомобіль року», приз за високий рівень безпеки «Safety Prize»,а також нагорода за стиль «Award Auto Style», які новинка отримала відразу в рік свого дебюту.

Двох-об'ємний кузов Citroёn CX довжиною 4,63 м спроектував Роберт Опрон (Robert Opron), і це був перший представницький автомобіль Марки, який спочатку розроблявся під дизельний двигун. Завдяки моделі СХ, компанія Citroёn змогла завоювати значну частину європейського ринку представницьких автомобілів, створивши реальну альтернативу бензиновим моделям. Дебютувавши через рік після нафтової кризи 1973 року, Citroёn CX потрапив прямо в ціль - автомобіль демонстрував радикальне зниження витрат на експлуатацію завдяки своєму дизельному двигуну, що об'єднав низьку витрату палива і задоволення від водіння. Ретельно пророблена аеродинаміка новинки грала в цьому важливу роль, що знайшло своє відображення у назві моделі (Сх - позначення аеродинамічного коефіцієнта).
Протягом наступних кількох років компанія Citroёn продовжувала модернізацію CX, пропонуючи покупцям все нові і нові модифікації автомобіля: 1975 року - версія з кузовом "універсал"; 1977 року - версія 2400 GTi з електронним уприскуванням палива, найшвидший французький представницький автомобіль свого часу; 1978 року - версія Prestige, з подовженим на 28 см кузовом.

 

 

 

 


Відомий своїм сміливим стилем і технічними рішеннями, Citroёn CX також був дуже комфортабельним автомобілем. Він успадкував від моделі DS гідропневматичну підвіску з підтриманням постійного кліренсу, а також рульове керування від моделі SM з підсилювачем і механізмом самоцентрування. Крім того, були й інші інновації - приміром, система C-Matic з гідротрансформатором, яка дозволила прибрати педаль зчеплення і зробити їзду більш комфортною. Ще один приклад: кардинально новий підхід до облаштування салону і положення водія - він міг активувати потрібну функцію, навіть не знімаючи руки з рульового колеса.

Черговим підтвердженням інновацій в Citroёn CX стала установка системи ABS в 1985 році - вперше для французьких автомобілів. Не дивно, що модель користувалася підвищеним попитом - до 1991 року було продано 1,2 млн. примірників Citroёn CX.
Сьогодні у світі існує безліч клубів шанувальників моделі: CX Club de France і l'Amicale de France, ентузіасти «YoungTimers» влаштовують змагання на Citroёn CX GTi Turbo. І культовий Citroёn CX, що відзначає сьогодні свій 40-річний ювілей, цього цілком гідний.